כשנתקלנו בפסולת הפלסטיק בחופים, הרגשנו שצריכים לפתור את הבעיה. הדרך שבחרנו הינה דרך של עשייה ויצירת מוצרים חדשים ממנה. אז התחלנו לחקור את תחום החומרים, את תהליך המיחזור והכרנו לעומק את הנתונים והמצב הקיים. לצערינו המצב לא חיובי אבל זה רק דירבן אותנו למצוא פתרון אמיתי לבעיה מהותית. לא רצינו ליצור מוצרים פשוטים מהפסולת, המחשבה הייתה שעם הניגודיות הקיימת, אם נוכל ליצור מוצרים מעוררי השראה מחומר גלם באיכות הנמוכה ביותר, נוכל להעלות את המודעות לפעולות למען הסביבה והחברה. את פעילות איסוף הפסולת אנחנו מקיימים בצורה עצמאית, בשיתוף עם עמותות וארגונים מדהימים שלוקחים חלק מהשמירה על הסביבה ("אקואושיין", "צלול", "שומרי הים") ובנוסף אנחנו אוספים פסולת מתעשיות, משרדים ומסעדות (חד"פ...) במהלך עבודתינו אנחנו פוגשים אנשים מדהימים, פוגשים את דור העתיד שמגיע, מתנדב ועוזר לנו לשמור על הסביבה. מטרתינו המרכזית היא ללמד, לשתף, ולפעול מהקהילה למען הקהילה למען הווה ועתיד טוב יותר. הצטרפו אלינו למהפכה הירוקה, עוררו השראה בקרב החברה ותהוו מודל לחיקוי עבור כל אזרחי המדינה והכדור.

אנחנו משתפים פעולה עם כ10 עמותות וחברות לאיסוף פסולת שתשמש חומר גלם עבורינו

עד כה מיחזרנו כ145 ק"ג של פסולת


אנחנו עובדים עם כ12 אדריכלים, מעצבי פנים ובעלי מלאכה

הכנת לוח מפסולת פלסטיק

לאחר פרק לימודים בהולנד על תהליך המיחזור, טיפול בפסולת, מבנה ותהליכים כימיים של מגוון פולימרים, בתוספת גנים מושרשים של דורות של בעלי מלאכה במשפחה, החלטתי להקים את חברת "זיקית לאבס" בחברה אנו מטפלים בתהליך הוליסטי בפלסטיק - משלב האיסוף, דרך ניקוי וטיפול בחומר, לאחר מכן גריסת החומר, בהמשך עיבוד החומר ויציקתו מחדש ולסיום אנו מגמרים את החומר ואורזים אותו למשלוח. לאור כך, טיפול בחומר נמצא תחת בקרה מלאה לאורך כל התהליך ולפיכך אנו יכולים לתת אחריות מלאה על חוזק ואיכות החומר שכן התהליך נעשה במלואו אצלנו בחברה.

"תמיד הייתי מחובר לסביבה ולקידום הקהילה שסביבי, מקווה שאוכל לשמש דוגמה עבור חברות וקהילות נוספות למען הווה ועתיד טוב יותר"
טאי קטוק, מייסד

קישור לאתר "צלול"

https://www.facebook.com/ZalulIsrael/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARB3QwT9jIXOHLECMgm6kPXrKzhrt6BC2Csilap9p6dMP8S9fNxWOeiANwkhcsGEWCxM5BhCfqIp4e41

קישור לאתר PLASTIC FREE ישראל

https://www.facebook.com/plasticfreeisrael/

קישור לאתר ECOOCEAN אקואושיין

https://www.facebook.com/ecoocean.org/

×
×

עגלת קניות